Каляри на Кирил Десподов записа победа с 2:1 над СПАЛ

...

Отборът на Десподов с много важна победа

Каляри на Кирил Десподов записа победа с 2:1 над СПАЛ и се залепи на 11-о място в класирането на Серия " А ". Разликата в точките обаче е дребна и " рособлу " би трябвало да бъдат деликатно в оставащите им срещи до края на шампионата. Десподов не попадна в групата на Роландо Маран за дуела през днешния ден. Както е известно, българският национал продължава да лекува травма. Халфът Паоло Фараго откри резултата след 180 секунди игра. Той довкара топката, откакто Емилиано Вивиано отби мощен отдалечен шут.

В 18-ата минута Мирко Антенучи изравни резултата от 11-метров углавен удар. Дузпата беше дадена за игра с ръка в наказателното поле на домакините. В началото на второто полувреме Каляри наложи напън, който даде резултат в 60-ата минута. Леонардо Паволети посрещна отбилата се от горната греда топка и матира Вивиано за 2:1. В края реферът Лука Банти анулира трети гол на домакините поради нарушаване в офанзивата против вратаря.