Калина Бояджиева спечели две титли, а Кирил Илиев завоюва още

...

ОБЗОР: България с 3 титли и 2 сребърни медала от Световното по кикбокс

Калина Бояджиева завоюва две трофеи, а Кирил Илиев завоюва още една на международното състезание по кикбокс за мъже и дами в португалския град Албуфейра.

Днешният петъчен ден се оказа доста сполучлив за състезателите от тима на България, които си осигуриха три трофеи от общо пет извършени финала с българско присъединяване, а още трима национали преодоляха полуфиналите и доближиха до разногласието за златните медали.

17-годишната Бояджиева стана международна шампионка в категория над 70 кг при дамите в дисциплините пойнтфайтинг и киклайт.

Във финала в пойнтфайтинга българката завоюва с 13:6 против Нина Мепелдер от Нидерландия, а в киклайта тя надви с 3:0 над Линея Екман.

Бояджиева може да направи и хеттрик от трофеи, в случай че победи във финала на дисциплината лайт контакт словенката Сташа Липник.

Третата купа за България обаче бе донесена от Кирил Илиев при мъжете.

В категория до 57 кг в дисциплината лайт контакт Илиев победи Анчо Видал Родригес от Испания с безапелационното 3:0.

Другите два финала, в които българите останаха със сребърни медали, бяха при дамите.

В пойнтфайтинга в категория до 50 кг Кристина Николова отстъпи с 5:15 на италианката Федерика Тровалуши и остана със сребърен орден.

Със същото отличие се окичи и Моника Петкова. В категория до 50 кг в дисциплината лайт контакт Петкова загуби във финала с 0:3 от словенката Тира Барада.

В събота българските кикбоксьори ще имат опция да прибавят и още три трофеи към сбирката си досега.

До финалните мачове в дисциплината киклайт доближиха Кристина Николова и Анелия Тодорова при дамите, както и Иван Кръстанов при мъжете.

В категория до 50 кг Николова в профил индийката Каур Хушпреет и във финала ще играе против представителката на Турция Туран Дуйгу.

В по-горната категория до 55 кг Тодорова се наложи с 2:1 над испанката Луна дел Алба Виго Велес. В конфликта за златния орден нейна съперничка ще бъде Лучия Регват от Хърватия.

При мъжете до 79 кг Иван Кръстанов в профил на полуфиналите Сами Якоб от Германия с 3:0 и във финалния мач ще срещне поляка Армин Вилчевски. В същата дисциплинираност при 57 килограмовите Кирил Илиев отстъпи на полуфиналите италианеца Адам Туиси с 1:2.
Източник: novsport.com