КЪЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Ноа Добсън вкара зелена светлина в

...

Добсън вкара зелена светлина, Айлъндърс победиха Блу Джакетс с 4-2, за да поддържат надеждите за плейофите живи

КЪЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Ноа Добсън вкара зелена светлина при започване на третия интервал и Ню Йорк Айлъндърс останаха живи в устрема си към последното място за уайлд кард в Източната конференция с победа с 4-2 над Кълъмбъс Блу Джакетс в четвъртък вечер.

Пиер Енгвал и Бо Хорват вкараха голове в първия интервал, а Иля Сорокин стопираха 25 удара за островитяните, които завоюваха три следващи победи и надскочиха Вашингтон Кепитълс – изгубили с 4-1 от Питсбърг в четвъртък – и Детройт Ред Уингс за финалния плейофен слот с шест оставащи мача.

The успеха извади Ню Йорк даже по точки с Филаделфия Флайърс за трето място в Метрополитън Дивизия.

Кирил Марченко означи гол и асистенция, а Дмитрий Воронков също вкара за Кълъмбъс, който завоюва последните си две победи. Даниил Тарасов спря 13 изстрела, преди да напусне игра при 2:07 преди края на първия интервал след конфликт до мрежата. Джет Грийвс направи 24 прекъсвания за помощ.

Айлъндърс опустоши серията за сезона с Кълъмбъс, който в...