Какво ще стане, ако спирачните свелини се поставят и отпред?

...
Какво ще стане, ако спирачните свелини се поставят и отпред?
Коментари Харесай

Ново предложение в Европа: Спирачни светлини да се монтират отпред и отстрани на колите

Какво ще стане, в случай че спирачните свелини се слагат и начело? Тази провокативна концепция, предопределена да усъвършенства сигурността по пътищата, мина от теоретична идея към такава, подкрепена от безапелационни данни от ново изследване, извършено в Австрия.

Екип от Института за сигурност на транспортните средства в Техническия университет в Грац организира непоколебим разбор на 200 действителни случая, като употребява компютърни симулации за възобновяване на всеки конфликт. Като дават на водачите по-бързо време за реакция в сюжети, в които предната спирачна светлина би била забележима, откривателите стигат до заключението, че конфликтите биха могли да бъдат понижени с сред 7,5% и забележителните 17%. Освен това, в до една четвърт от симулираните произшествия спомагателният образен сигнал е понижил скоростта на удара, което би могло да понижи както броя, по този начин и тежестта на пострадванията.

Ново предложение в Европа: Спирачни светлини да се инсталират начело и в профил на колите

Проучването обаче разкри и едно ограничаване: в към една трета от случаите ъгълът на транспортните средства би скрил предната светлина. Това изобретение накара откривателите да предложат спирачните светлини да бъдат интегрирани и в страничните елементи на новите транспортни средства, с цел да се обезпечи по-пълноценен, 360-градусов сигнал за сигурност.

За разлика от някои предходни нововъведения в региона на сигурността, които бяха естетически неуместни – да вземем за пример американските „ трамплинни “ брони от 70-те години на предишния век – внедряването на предни и странични спирачни светлини би било лесна задача за актуалните автомобилни производители с помощта на напредъка в LED технологията. Идеята не е без казус в действителния свят. В настрана изследване на пътя в Словакия 3072 автомобила бяха оборудвани с предни спирачни светлини за интервал до 11 месеца, а резултатите бяха извънредно позитивни. По-голямата част от водачите оповестиха за позитивно прекарване, а цели 75% показаха поддръжка за въвеждането на тези светлини на всички нови коли. Тази композиция от научни данни и позитивни мнения на водачите е мощен мотив за това, което би могло да бъде идната еволюция в сигурността на транспортните средства.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР