Какви са тенденциите на пазарите и инфлацията в страната? Темата

...
Какви са тенденциите на пазарите и инфлацията в страната? Темата
Коментари Харесай

Какви са тенденциите на пазарите и инфлацията в страната

Какви са трендовете на пазарите и инфлацията в страната?

Темата разясняват Щерьо Ножаров, стопански консултант, БСК, и икономистът Румен Гълъбинов в студиото на „ Твоят ден ” по Нованюз.

„ Има известна наклонност към гладко нарастване в цените на храните. България е сериозен вносител на храни – ние внасяме към 80%, като изключим пшеницата и хляба. 50% от месото и 80% от плодовете и зеленчуците са вносни. Всички внезапни метереологични феномени по света ни засягат. Ние нямаме постоянна земеделска политика ”, сподели Ножаров.

По думите му много от земеделските земи се употребяват за зелена сила, да вземем за пример за производството на биогорива и слагането на фотоволтаици.

„ През последните 2 години наблюдавахме изпреварващо нарастване. Цените на храните в българските супермаркети са същите като тези в гръцките да вземем за пример. Подобна е обстановката, в случай че съпоставим цените и с Румъния. Ние преодоляхме този огромен скок на цените. Инфлацията се забавя в България ”, счита Гълъбинов.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР