Какво ще е бъдещето на Природен парк Витоша обсъдиха на среща в МРРБ
Как ще се развива Природен парк " Витоша " - това дискутираха специалисти в районното министерство през днешния ден. За какво се схванаха В Министерство на регионалното развитие се организира взаимна среща за разглеждане на законодателни промени, свързани с развиването на парка.
Иван Шишков, министър на районното развиване и благоустройството : " Започваме да работим в две направления - едната е да създадем смяна в законодателството, тъй че нещата да бъдат съответни към актуалните условия и втората - по най-бързия метод да може да бъде предоставен нов проект за ръководство на Витоша.
Росица Карамфилова - Благова, министър на околната среда и водите : " За нас Витоша би трябвало да бъде опазена, налична и ръководена като публично богатство планина. Първият принцип е запазване на природата, вторият принцип - публичен достъп и качество на живот. И трето - икономическа резистентност и съвременна инфраструктура. "
Иван Шишков, министър на районното развиване и благоустройството : " Започваме да работим в две направления - едната е да създадем смяна в законодателството, тъй че нещата да бъдат съответни към актуалните условия и втората - по най-бързия метод да може да бъде предоставен нов проект за ръководство на Витоша.
Росица Карамфилова - Благова, министър на околната среда и водите : " За нас Витоша би трябвало да бъде опазена, налична и ръководена като публично богатство планина. Първият принцип е запазване на природата, вторият принцип - публичен достъп и качество на живот. И трето - икономическа резистентност и съвременна инфраструктура. "
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




