Как да бъда по-малко негативен/а? Това е въпрос, който много

...
Как да бъда по-малко негативен/а? Това е въпрос, който много
Коментари Харесай

По-малко негативни

Как да бъда по-малко негативен/а? Това е въпрос, който доста хора си задават. Проблемът идва от обстоятелството, че ние сме хора и нашият мозък в действителност е организиран да дава приоритет на отрицателните прекарвания като въпрос на оцеляване.

С други думи, човешкият мозък има вградено користолюбие към отрицателните неща. Психолозите го изясняват по следния метод: „ Негативните събития провокират по-бързи и по-забележими реакции от събитията, които не са отрицателни “.

Това изяснява за какво постоянно си спомняме и мислим за обиди повече в сравнение с за похвали или се стопираме повече на неприятни или травматични събития, в сравнение с хубави мемоари. Всъщност отрицателното користолюбие на мозъка ни е толкоз мощно, че даже да се случат куп положителни неща за един ден, мозъкът ви ще се концентрира върху едното неприятно нещо.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР