Кадис спечели с 3:1 след обрат пред собствена публика срещу

...

Кадис обърна Виляреал в Ла Лига

Кадис завоюва с 3:1 след поврат пред лична аудитория против Виляреал в първи мач от четвъртия кръг в Примера дивисион.

Още в десетата минута Александър Сьорлот се възползва от неточност в отбраната на тима от Андалусия и даде задатък в интерес на гостите с удар от близко.

Домакините изравниха единствено осем минути по-късно посредством Крис Рамос, а в 22-ата минута Алфонсо Педраса от Виляреал получи пряк червен картон поради груби влизане.

След тъкмо половин час игра Дарвин Мачис направи цялостен поврат след точно осъществяване на дузпа, отсъдена за нарушаване в наказателното поле на Филип Йоргенсен.

Пет минути след почивката Мачис се разписа за повторно във вратата на гостите, чийто треньор Кике Сетиен също видя аления цвят на картона през второто полувреме.

Кадис има 7 точки след този триумф, до момента в който Виляреал е със единствено 3 пункта досега.

По-късно довечера е дуелът на Алмерия вкъщи против Селта Виго. В събота Реал Мадрид приема Хетафе, до момента в който Барселона е посетител на Осасуна в неделя.