Кадис и Леванте си спретнаха голово шоу в 19-ия кръг

...

Кадис и Леванте си спретнаха голово шоу в Андалусия

Кадис и Леванте си спретнаха голово шоу в 19-ия кръг на Ла Лига, завършвайки при тъждество 2:2.

Гостите имаха отлична опция да открият резултата още във 2-ата минута, само че Карлос Клерк, само че изстрелът му от директен свободен удар бе уловен от Айтор Фернандес.

Домакините незабавно реагираха и две по-късно резултатът бе открит. Алберто Переа овладя и осъществя невъзмутимо в долния десен ъгъл.

Тимът от Валенсия не чака дълго и в 8-ата минута равенството бе възобновено. Хоре де Фрутос с акуратен пас откри Марти Рохер, който имаше лесната задача да осъществя в опразнената мрежа.

Леванте продължи да работи по-агресивно и в 11-ата минута към този момент водеше в резултата. Гостите проведоха превъзходна офанзива. Марти Рохер бе последният, който игра с топката и прати топката неспасяемо в левия ъгъл, реализирайки второто си попадение в мача.

Кадис последователно притисна противника си и това даде резултат в 28-ата минута, когато Кала бе над всички след центриране от ъглов удар и с глава осъществя под гредата.

През второто полувреме двата отбора заформиха същинска борба, само че до повече попадения в мача не се стигна.

След равенството Кадис се изкачи на осмата позиция в Ла Лига с актив от 24 точки, до момента в който Леванте е 11-и с две по-малко.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `