Кадърът ще влезе в Държавния архив – запазен за бъдещите

...
Кадърът ще влезе в Държавния архив – запазен за бъдещите
Коментари Харесай

Кметът Николов се щракна с имениците от Бургас за обща Никулденска снимка

Кадърът ще влезе в Държавния списък – непокътнат за бъдещите генерации

За 12-та поредна година имениците съблюдаваха бургаската традиция и се събраха за обща фотография за спомен с кмета на града Димитър Николов. Превърналият се в запазена марка за празника Никулденски фотос събра на пл. „ Атанас Сиреков “ бургазлии с името Николай, Никола, Николина, Нина и производните им. Сред имениците се виждаха хора от всички възрастови групи – бебета, дребни деца, младежи, майки и бащи, баби и дядовци.

Най-възрастната празнуваща именичка тази година бе Никула Димитрова, която е на 84,5 години, само че, както самата тя се пошегува, въобще не й личат. Дамата се появи за фотографията в тюркоазен костюм и клоше в същия колорит. 

Най-малкият участник в общата фотография пък бе на едвам 2 месеца. Малкият Николай се оказа извънредно дисциплиниран, нито за секунда не се чу детски рев, макар хладното време. Кметът Николов гушна дребния именик, като му пожела доста здраве и щастливо детство. 

Златната обща фотография ще бъде съхранена за идните генерации в Държавния списък, а всеки, взел участие в събитието, ще има опция да получи копие от нея от на следващия ден, 7 декември, след 14.00 часа в Туристическия информативен център против Часовника.

Всеки именик получи като подарък моряшко шалче и специфичната отличителна значка във връзка своя празник с придобилия локална известност надпис – „ На Никулден имам имен ден “.

Вижте още от страстта измежду дребни и огромни именици:
 Малкият Николай през днешния ден чества имен ден.  Баба Никула е на 84,5 година, само че е все по този начин жизнерадостна и положителна.  И тази година стотици именици се включиха в обичайна Никулденска фотография на Община Бургас.
 
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР