кадър и видео: БНТ3С днешната си победа България събра шест

...

Младежите на България победиха Гибралтар с 5:0

кадър и видео: БНТ3

С днешната си победа България събра шест точки в актива си и все още се намира на втора позиция в класирането.

Младежкият народен тим на България разгроми селекцията на Гибралтар с 5:0 в квалификационен мач от група „ Е ” за европейското състезание в Грузия и Румъния. Владимир Николов осъществя хеттрик до 26-ата минута на срещата, а Мартин Петков и Димитър Стоянов се разписаха по един път.

Българите стартираха по-напористо в срещата и в шестата минута нашите излязоха напред в резултата. Филип Кръстев овладя топка в наказателното поле на гибралтарците и стреля с левия крайник. Ханкинс блокира с ръце топката, само че я прати в капитана ни Владимир Николов, който от близко нямаше по какъв начин да сбърка - 1:0.

В седмата минута Асен Дончев центрира прелестно отдясно за Станислав Шопов, чийто удар с глава обаче бе отразен от Ханкинс, предава обстоятелства.бг. Мартин Петков обстрелва съперниковата врата от разстояние, само че прекомерно неопределено. След 20 минути Митко Митков шутира от отдалеченост, само че капитанът на гибралтарците избави удара на футболиста на ЦСКА.

В 24-ата минута реферът уточни дузпа за българите, откакто Паркинсон събори Стоянов в наказателното поле на Гибралтар след отличен пас на Слави Шопов. Зад топката застана още веднъж капитанът Николов, който прати топката в противниковата врата за 2:0.

В 26-ата минута капитанът на " лъвчетата " вкара трети гол, откакто нападателят на Вюрбург Кикерс засече прелестно центриране отляво на Митков прати топката за трети път в гибралтарската врата. Десет преди края на първото полувреме Станислав Шопов свърши чудесна работа отдясно, откакто даде пас по земя за Мартин Петков, чийто удар бе неспасяем за стража на Гибралтар - 4:0.

В 53-ата минута Монтовио от Гибралтар бе изпъден поради имитация по отношение на съветския арбитър. В 59-ата Мартин Дичев центрира отляво, а топката отиде в Слави Шопов, чийто удар отиде настрана от вратата на Гибралтар. След час игра Мартин Петков нападна вратата на съперника с глава, само че неопределено.

Миг по-късно Димитър Стоянов се включи в предни позиции и засече подаване, което бе паралелно на голлинията за 5:0. В 70-ата минута Илия Груев шутира към вратата на Ханкинс от междинна отдалеченост, само че стражът на гостите избави. Секунди по-късно Димитър Стоянов не съумя да засече топката в гостуващата врата, а бранителят Паркинсон протегна крайник, който прати кълбото към вратата му, само че за него шанс топката се срещна с напречната греда. В 74-ата Илия Груев проби отдясно във вътрешността към наказателното поле на противника и шутира остро с левия крайник, а топката се отби в левия непряк дирек на Ханкинс.

България U21: 12. Дамян Христов, 22. Асен Дончев, 20. Симеон Петров, 4. Атанас Чернев, 18. Димитър Стоянов – 14. Филип Кръстев, 8. Илия Груев, 7. Станислав Шопов – 19. Митко Митков, 10. Владимир Николов /к/, 9. Мартин Петков

Гибралтар U21: Ханкинс – Азопарди, Паркинсон, Ламбиас, Монтлвкл – Пийкок, Дуа, Де Харо, Вержак – Борге, Ел Хмиди
Източник: petel.bg