Кабинетът даде съгласието си „Холдинг БДЖ” ЕАД да продаде недвижими

...
Кабинетът даде съгласието си „Холдинг БДЖ” ЕАД да продаде недвижими
Коментари Харесай

БДЖ продава апетитен имот в Приморско

Кабинетът даде единодушието си „ Холдинг БДЖ” ЕАД да продаде недвижими парцели, находящи се в гр. Приморско, област Бургас. Решението планува продажбата да се извърши посредством електронен търг при изискванията и по реда на Наредбата за електронната платформа за продажба на парцели - частна държавна благосъстоятелност, и на парцели - благосъстоятелност на търговски сдружения с повече от 50 на 100 държавно присъединяване в капитала, както и по цена, не по-ниска от избраната от самостоятелен оценител. По този метод в допълнение ще се извърши увеличение на приходите и намаление на разноските на „ Холдинг БДЖ “ ЕАД, защото тези недвижими парцели не са нужни за оперативната активност на сдружението.
За частна държавна благосъстоятелност бяха оповестени общо 16 здания, ситуирани в гр. София, гр. Мездра, гр. Димово, гр. Провадия, с. Ясеновец, с. Борущица, с. Венчан, с. Невша, с. Житница, с. Мадара и с. Първомайци. Правителството даде единодушието си те да бъдат отстранени от активите на Национална компания „ Железопътна инфраструктура “ поради отпадналата нужда от потреблението им, както и неприятното им градивно положение. В постройките не са ситуирани обекти на железопътната инфраструктура, според § 1, т. 1 от Допълнителните разпореждания на Закона за железопътния превоз. През тях не минават настоящи кабели и уреди на железопътната инфраструктура, както и нямат функционално и софтуерно значение за сигурността на железопътните транспорти.

С три държавни решения за обществена държавна благосъстоятелност са оповестени общо девет парцела, ситуирани на територията на с. Завой, община Тунджа и в гр. Ямбол. Правителството даде безплатно тяхното ръководство на Национална компания „ Железопътна инфраструктура “. Това ще разреши реализацията на обект „ Модернизация на сектор Ямбол-Зимница, при гара Завой “ и на обект „ Премахване на прелезите и създаване на надлези/подлези за железопътен сектор Пловдив-Бургас “, които са част от плана с национално значение „ Рехабилитация на железопътния сектор Пловдив-Бургас-фаза 2 “.

Правителството разгласи също по този начин парцел - частна държавна благосъстоятелност, възложен за ръководство на Министерството на вътрешните работи, за обществена държавна благосъстоятелност. Имотът се намира в гр. София - регион „ Красна поляна “ и се употребява за осъществяване функционалните отговорности на дирекция „ Български документи за идентичност “ към Министерство на вътрешните работи.

На община Дупница се дава правото на ръководство върху парцели - обществена държавна благосъстоятелност. Имотите се намират в гр. Дупница, пл. „ Свобода “ № 1, и съставляват два независими обекта, намиращи се на трети етаж в пететажна административна постройка. Към момента те се употребяват от общинската администрация, като в тях работят чиновници, предоставящи обществени услуги, и чиновници от звеното за локални налози и такси. Досега парцелите са били в ръководство на регионалния шеф на област Кюстендил.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР