Журналисти се събраха на протест пред входа на bTV Media

...
Журналисти се събраха на протест пред входа на bTV Media
Коментари Харесай

Журналисти се събраха на протест пред входа на bTV Media Group в София

Журналисти се събраха на митинг пред входа на bTV Media Group в София.

Протестът е под надпис „ Чашата преля “. Той е проведен от Асоциацията на европейските публицисти в България (АЕЖ) и е във връзка появилата се тази заран информация за отстраняването на Мария Цънцарова от ефира на малкия екран, макар че от медията отхвърлиха в позиция по случая, че това ще се случи.

Пространството пред вход на bTV беше изпълнено с публицисти и с жители. Това е акция, хазаин на която е АЕЖ в България, като се раздаваха бели чаши и маркери и всеки можеше да изрази своето мнение по повод свободата на словото и отбрана на Мария Цънцарова и сътрудника и от утринния блок на bTV. На митинга бяха и представителите на ПП-ДБ – Ивайло Мирчев, Божидар Божанов, Атанас Атанасов, Асен Василев и Николай Денков.

Ето какво споделиха някои от участниците:

„ Тук сме от АЕЖ тъй като считаме, че солидарността с професионално работещите публицисти, които задават сериозни и неуместни въпроси на представителите на властта, е нещо пъклен значимо. Сега, дали bTV води диалози с нея, дали ще има някакъв различен формат? Ние сме чували сходни неща и за предаването на Ани Цолова – имаше дадено предаване, щяло да прави начин на живот предаване или нещо такова, което в никакъв случай не се случи. Така че считаме, че въпросът е систематичен, а не е обвързван със харесваме този – харесваме оня “.

„ Смисълът е да изразим взаимност с сътрудниците ни, за които от дълго време има информация и то ние сме гледали по какъв начин се смъкват публицисти от основни позиции в огромните медии. Цял ден има информация от разнообразни източници, че те ще бъдат отстранени от позициите си на водещи на утринния блок. Особено беше, че през целия ден нямаше позиция и в този момент, в последния миг, управлението на bTV излиза с позиция, която също не дава отговори на някои въпроси. Смисълът е да покажем взаимност. Много пъти сме виждали „ евакуиране на столчета “ на наши сътрудници в следствие от политически претенции и се надяваме този път да не стане по този начин “.

Протестът е кротичък и участниците не основават никакъв проблем във връзка с реда.

Източник: banker.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР