Журналистът и писател Ибрахим Чънар сподели смущаващи разкрития в ефи,

...
Журналистът и писател Ибрахим Чънар сподели смущаващи разкрития в ефи,
Коментари Харесай

Топ журналистът Ибрахим Чънар с РАЗКРИТИЯ: Джевдет Чакъров е получил инструкция от Доган, очакват се още оставки в ДПС

Журналистът и публицист Ибрахим Чънар показа смущаващи разкрития в ефи, касаещи последните промени в Движение за права и свободи и отдръпването на Джевдет Чакъров като ръководител на партията. 

„ Възможно е някои от хората към Джевдет Чакъров да са сюрпризирани от тази негова постъпка, само че той очевидно усеща по какъв начин стоят нещата, а евентуално е получил директива някъде от горната страна да постъпи по този начин, ще забележим по-нататък. Да кажем, Ахмед Доган да е наредил или споделил на Джевдет Чакъров да постъпи по този метод “, сподели в „ Лице в лице “ журналистът и публицист Ибрахим Чънар.

„ Говори си и за други функционери в Движение за права и свободи, дългогодишни фигури в Движението, че и те могат да си подадат оставката “, добави той.

По думите на Чънар Движението за права и свободи към този момент си има нов бащица и в хората към Доган към този момент не са останали съпротивителни сили.

„ Лицето, което в този момент застава отпред, се споделя Делян Славчев Пеевски. Той е факторът, който дефинира ролята на тази партия и считам, че в обозримо време по този начин ще бъде. Много постоянно през годините се говореше за отлюспване в Движение за права и свободи. Ако си послужа с бизнес речника, до момента в случай че е имало отлюспвания, на корпоративен език бих споделил, че в този момент има усвояване. Така че дребното Движение за права и свободи ще се разтвори в огромното и мисля, че нещата ще се уталожат “, добави той.

Според него Делян Пеевски е бил недооценен и в този момент Ахмед Доган му предава своята част.

От година-две Доган се отдръпна от политическия живот и считам, че той към този момент не е кадърен да се занимава с огромната политика. Просто не желае или усеща по какъв начин стоят нещата. Дори аз си мислех, че Пеевски няма да може да обори Доган толкоз елементарно, опитът в годините си споделяше думата, само че Делян Пеевски беше недооценен и реши самичък да поведе както се споделя кохортата стадото. Много хора подцениха Пеевски, включително и Доган, разяснява Ибрахим Чънар.

Знаем, че Делян Пеевски съумя да смени много регионални шефове и кметове. Тези хора в този момент държат икономическите лостове. По думите му, когато става става въпрос за бизнеси и оцеляване, някои хора изтрезняват, само че не им прави чест да се огъват при такива условия.

SafeNews припомня, че Джевдет Чакъров излезе от парламентарната група на ДПС-ДПС и става самостоятелен народен представител, откакто през вчерашния ден стана ясно, че се отхвърля от председателското място в „ Демокрация, права и свободи “.

Двете крила на партията се сплотяват, нещо, което от доближените на Доган след това отхвърлиха.
ПГ на ДПС-ДПС е с нов ръководител – Хайри Садъков, и към този момент ще има 18 депутати – с един по-малко.

А през днешния ден Върховен касационен съд приключи производството по делото за регистрацията на Движение за права и свободи след отдръпването на жалбата на Чакъров:

Върховен касационен съд приключи производството по делото за регистрацията на Движение за права и свободи

 

Източник – bTV

 

Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР