Meta и YouTube са признати за отговорни по всички обвинения в знаков процес за пристрастяване към социалните медии
Жури в сряда откри, че Meta и YouTube са виновни за основаването на артикули, довели до нездравословно и пристрастяващо държание от страна на млади консуматори, историческо решение, което може да сътвори юридически казус за сходни обвинявания, повдигнати против фирмите за обществени медии.
Журито гласоподава да присъди 3 милиона $ обезщетение на основния просител по делото, жена на име Кейли – разпозната в правосъдните документи с буквите си „ KGM “ – която твърди, че потреблението на YouTube и Instagram от ранна възраст е довело до пристрастяване към платформите и е асъдействало за нейните проблеми с психологичното здраве, в това число меланхолия, телесна дисморфия и мисли за самоубийство.
Решението поставя завършек на едноседмичен правосъден развой, който сложи основния изпълнителен шеф на Meta Марк Зукърбърг и ръководителя на Instagram Адам Мосери, с цел да защитят своите артикули при положение, който провокира съпоставения със правосъдните каузи против тютюневата промишленост през 90-те години. Съдебн...
Прочетете целия текст »




