Жоао Фонсека продължава добрия си сезон на клей с достигане

...
Жоао Фонсека продължава добрия си сезон на клей с достигане
Коментари Харесай

Мюнхен: Фонсека е в топ 8, ново разочарование за Циципас след пропуснат мачбол


Жоао Фонсека продължава положителния си сезон на клей с постигане до третия си четвъртфинал на равнище АТР 500. 19-годишният бразилец отстрани поставения под №7 в Мюнхен Артур Риндеркнеш след 6-3, 6-2.

Победата му пристигна тъкмо 7 дни, откакто победи французина и в Монте Карло. На Лазурния бряг младежът се нуждаеше от три сета и близо 3 часа игра, до момента в който в баварската столица триумфът пристигна много по-лесно.

Резултатът въпреки всичко заблуждава в известна степен. В хода на мача Риндеркнеш имаше общо 9 благоприятни условия за пробив, само че не съумя да осъществя нито една от тях, откакто в множеството случаи Фонсека работи доста точно и използваше добре първия си сервис.

Той на собствен ред осъществя три от седем брейкбола, с цел да стигне до 14-а победа от 18 мача против противници от топ 50 от септември 2025 насам.

В общо шестия си четвъртфинал в тура бразилецът ще срещне Бен Шелтън или Александър Блокс.

В същото време, ново отчаяние претърпя Стефанос Циципас. Гъркът отпадна още в първи кръг след 6-3, 6-7(5), 4-6 против Фабиан Марожан. Двубоят бе пресечен във вторник при 2-2 в третия сет поради мрачевина. Малко преди този момент Циципас бе пропуснал мачбол в края на втория сет.

При подновяването Марожан бе по-солиден на сервис и в самия край проби за крайното 6-4. Това бе и единственият му пробив в целия мач, като той пристигна при 15-ата му опция. В топ 8 Марожан ще играе с Денис Шаповалов.
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР