Жизненоважно е в процеса на стабилизация на Либия да се

...
Жизненоважно е в процеса на стабилизация на Либия да се
Коментари Харесай

Рим: За постигането на мир в Либия трябва съседните страни да се включат в процеса на стабилизация

Жизненоважно е в процеса на стабилизация на Либия да се включат прилежащите страни, съобщи италианският външен министър Луиджи ди Майо, представен от Българска телеграфна агенция.

Ди Майо, който посети тази седмица някогашната италианска колония, приветства напредъка, реализиран съгласно него със съглашението за преустановяване на огъня.

Либия е обхваната от безпорядък след рухването на Муамар Кадафи  Муамар Кадафи Муамар Кадафи - Роден на 7 юни 1940 година, съгласно версия е роден на 7 юни 1942 година Държавен глава на Либия през 2011 година. Тя е разграничена сред два съперничещи си лагера - приетото от Организация на обединените нации Правителство на националното единение на премиера Файез Сарадж и управляващите, контролиращи Източна Либия, в лицето на маршал Халифа Хафтар, подкрепян от част от определения парламент и неговия ръководител Агила Салех. На 22 август те оповестиха поотделно преустановяване на огъня и идни избори.

"През идните дни ще бъде от витално значение да се включат съседите на Либия ", акцентира Ди Майо. "Без директно заинтересуваните артисти, които имат въздействие върху страните, ще бъде мъчно да се реши казуса ", добави той в коридорите на икономико-политическия конгрес Амброзети, който се организира в Чернобио.

Италианският външен министър акцентира смисъла на самодейностите на Европейски Съюз и поддръжката на Италия и отхвърли обвиняванията, че Рим се пробва да извлече оптималната полза, като поддържа контакти и с лагера на Хафтар.

Италия приказва с всички участници, "за да насърчи разговора сред страните ", акцентира той като добави, че Рим работи изключително за възобновяване на износа на нефт, който ще донесе пари на либийската страна, с цел да може да бъде подкрепено популацията.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР