Инцидент в плевенски тролей: Майка твърди, че детето ѝ е пострадало след рязко спиране
Жителка на Плевен твърди, че 3-годишната ѝ щерка е потърпевша при случай в градския превоз, провокиран от внезапно прекъсване на транспортното средство. В своя обява в обществената мрежа Facebook от 30 март, Габриела Дишева изрече обществено възмущението си от случилото се ден по-рано в тролейбус №7.
Хронология на събитията съгласно майката
По думите на Дишева, случаят е станал на 29.03.2026 година, до момента в който пътувала с детето си по направление от квартал „ Сторгозия “ към „ Мара Денчева “. Жената твърди, че при приближаване на спирката до бензиностанция „ ЕКО “, водачът в началото подминал мястото за слизане.
Майката разказва момента на случая по следния метод:
„ Изправих се, с цел да сигнализираме, при което контрольорът ме попита: „ Вие тук ли ще слизате? “. Отговорих: „ Да “. В този миг водачът спря внезапно тролея, в резултат на което изпуснах щерка си. Тя падна и удари главата си “.
Дишева дефинира това държание като „ безусловно неприемливо “ и добавя, че личният състав е показал цялостно безразличие. Според нейните изказвания, контрольорът е разговарял с различен пасажер и никой от чиновниците не се е поинтересувал дали детето е добре, макар че са видели рухването.
Общественият отзив: „ Въпрос на човечност “
Публикацията бързо предизвика вълна от мнения измежду плевенчани. Евгения Хараланова изрази острото си противоречие с отношението на чиновниците: „ Така са намерили! Щом не им е преференциална тази работа, да си стоят у дома! Има други претенденти за тяхното място! “.
Друг консуматор, Христо Христов, поддържа решението на майката да даде публичност на случая, само че изрази подозрение, че това ще докара до действителни последици: „ Добре си подала сигнал, само че едва ли нещо ще се промени, това е до човечност и образование “. Той попита и за положението на дребното момиченце, на което Габриела Дишева отговори малко: „ Добре е, благодаря! “.
Случаят повдига въпроси за сигурността и етиката в градския превоз, като следва да се разбере дали от общинското сдружение ще създадат инспекция по изказванията на пострадалата майка.
Хронология на събитията съгласно майката
По думите на Дишева, случаят е станал на 29.03.2026 година, до момента в който пътувала с детето си по направление от квартал „ Сторгозия “ към „ Мара Денчева “. Жената твърди, че при приближаване на спирката до бензиностанция „ ЕКО “, водачът в началото подминал мястото за слизане.
Майката разказва момента на случая по следния метод:
„ Изправих се, с цел да сигнализираме, при което контрольорът ме попита: „ Вие тук ли ще слизате? “. Отговорих: „ Да “. В този миг водачът спря внезапно тролея, в резултат на което изпуснах щерка си. Тя падна и удари главата си “.
Дишева дефинира това държание като „ безусловно неприемливо “ и добавя, че личният състав е показал цялостно безразличие. Според нейните изказвания, контрольорът е разговарял с различен пасажер и никой от чиновниците не се е поинтересувал дали детето е добре, макар че са видели рухването.
Общественият отзив: „ Въпрос на човечност “
Публикацията бързо предизвика вълна от мнения измежду плевенчани. Евгения Хараланова изрази острото си противоречие с отношението на чиновниците: „ Така са намерили! Щом не им е преференциална тази работа, да си стоят у дома! Има други претенденти за тяхното място! “.
Друг консуматор, Христо Христов, поддържа решението на майката да даде публичност на случая, само че изрази подозрение, че това ще докара до действителни последици: „ Добре си подала сигнал, само че едва ли нещо ще се промени, това е до човечност и образование “. Той попита и за положението на дребното момиченце, на което Габриела Дишева отговори малко: „ Добре е, благодаря! “.
Случаят повдига въпроси за сигурността и етиката в градския превоз, като следва да се разбере дали от общинското сдружение ще създадат инспекция по изказванията на пострадалата майка.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




