Жители от двете страни на границата на Тайланд и Камбоджа

...
Жители от двете страни на границата на Тайланд и Камбоджа
Коментари Харесай

Хиляди бягат от тайландско-камбоджанската граница след смъртоносни сблъсъци

Жители от двете страни на границата на Тайланд и Камбоджа бяха евакуирани всеобщо в понеделник заради нови конфликти избухна, убивайки минимум петима души.

Двете страни се упрекнаха една друга при започване на насилието, което е най-сериозната борба сред двете страни, откогато те се споразумяха за преустановяване на огъня през юли.

Премиерът на Тайланд Анутин Чарнвиракул споделя, че страната му „ в никакъв случай не е желала принуждение “, само че ще „ употребява нужните средства, с цел да резервира суверенитета си “, до момента в който някогашният водач на Камбоджа Хун Сен упрекна тайландските „ нашественици “ в провокиране на възмездие.

От май насам ескалиращото напрежение сред съседите докара до повече от 40 смъртни случая, както и до забрани за импорт и ограничавания за пътешестване.

В понеделник тайланд...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР