Жители на варненския квартал „Аспарухово” се събраха снощи на протест

...
Жители на варненския квартал „Аспарухово” се събраха снощи на протест
Коментари Харесай

Протест във Варна поиска спешен ремонт на Аспаруховия мост

Жители на варненския квартал „ Аспарухово” се събраха нощес на митинг с искане за разпределяне на средства за незабавен ремонт на Аспаруховия мост. Те недоволстват против некадърните поправки, които са направени до този миг, съобщи БГНЕС.

Гражданите от палатковия лагер във Варна също се причислиха към митинга. Движението по моста не бе блокирано. Протестиращите подчертаха, че всеки опит митингът им да се политизира, ще бъде отхвърлен.

„ Пет години признакът на град Варна чака своя ремонт, който се протака във времето! Два пъти годишно за по два три месеца хората от тази страна на моста висят в запушване. На фона на всички огромни планове, средствата които сте длъжни да отпуснете, са джобните ви пари, декларират още организаторите”, безапелационни са протестиращите.

През април 2016 година стартира ремонт на Аспаруховия мост, когато министър на районното развиване беше Лиляна Павлова от ГЕРБ. Тя тогава съобщи, че ремонтът ще продължи 2-3 години и ще коства към 37 млн. лв.. Така ремонтът трябваше да завърши най-късно до 2019 година През 2017 година трябваше да стартира ремонтът на главната част на моста, а работата по думите ѝ трябваше да продължи и през 2018 година. Но през 2020 година още веднъж Аспаруховият мост се нуждае от ремонт.

Аспаруховият мост е пуснат в употреба на 8 септември 1976 година Той свързва кварталите „ Аспарухово “ и „ Галата “ с централната част на морската ни столица. Мостът съставлява единствената връзка през плавателния канал, свързващ Варненското езеро с Черно море. Той също по този начин е част от автомагистрала Черно море и Европейски път E87.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР