Протест пред СО заради ремонта на улица „Опълченска“
Жители на София излизат на нов митинг против плана за ремонт на улица „ Опълченска “ . Този път те ще се съберат пред Столичната община на улица „ Московска “ 33 . Демонстрацията ще стартира на следващия ден заран в 09:00 часа.
Граждани упорстват за смяна на направения план за улица „ Опълченска “ още от месец юли . Но досега управлението на Столичната община не ги чува, макар че те проведоха няколко митинга.
Сега има анонс за отчет за преразглеждане, който е от предходната седмица. Затова поданици на София желаят да покажат, че не са се отказали от техните претенции и планове да стачкуват до момента в който не бъдат чути от властта.
„ Една година ново ръководство в София. 92 сантиметра тротоар на ул. „ Опълченска “.
Този къс коментар по въпроса направи през днешния ден в обществената мрежа Фейсбук.
Протестиращите жители внасят претенции за преразглеждане на направения план към този момент три пъти . Протестите са всеки месец от юли насам. Затова утрешното съвещание на Столичния общински съвет ще е значимо, макар че тематиката още веднъж не е включена в дневния ред . Намеренията са този път протестиращите да създадат артистичен флашмоб .
Експерт: Режим на тока, в случай че затворят въглищните централи?




