Жители на пловдивски квартал протестираха заради разбити улици
Жители на пловдивския квартал „ Прослав “ се събраха на митинг, с цел да изразят недоволството си от положението на уличната инфраструктура. Въпреки предварителните апели за по-масово присъединяване, участваха относително малко хора. Те настояха за незабавни ограничения и явен ангажимент на общинската администрация за ремонт на най-проблемните сектори.
Недоволството е ориентирано към множеството дупки както по вътрешнокварталните улици, по този начин и по главното шосе, което съгласно жителите основава усложнения за придвижването и риск от произшествия. Те показват, че казусът не е от през вчерашния ден и че частичните поправки не дават дълготраен резултат.
„ Улиците са в извънредно неприятно положение. След всеки дъжд изкърпените сектори още веднъж се унищожават “, разясниха присъстващи. Част от тях обявиха, че вредите по колите им се усилват, а неналичието на задоволително пътни знаци в допълнение затруднява придвижването.
Жители на „ Прослав “ настояват още, че постоянно разгласяват в обществените мрежи видеа и фотоси на проблематичните сектори, само че до този миг не виждат изцяло решение. Според тях кварталът остава отвън предпочитаните проекти за поправки.
Междувременно на фейсбук страницата си кметът на регион „ Западен “ Тони Стойчева заяви, че стартира ремонт на най-засегнатите сектори в региона посредством технология за студено изкърпване. Публикуван е и лист с улиците, включени в графика за актуалната седмица. В него обаче не попадат улици от квартала.
Хората обявиха, че са подготвени още веднъж да излязат на митинг.
Недоволството е ориентирано към множеството дупки както по вътрешнокварталните улици, по този начин и по главното шосе, което съгласно жителите основава усложнения за придвижването и риск от произшествия. Те показват, че казусът не е от през вчерашния ден и че частичните поправки не дават дълготраен резултат.
„ Улиците са в извънредно неприятно положение. След всеки дъжд изкърпените сектори още веднъж се унищожават “, разясниха присъстващи. Част от тях обявиха, че вредите по колите им се усилват, а неналичието на задоволително пътни знаци в допълнение затруднява придвижването.
Жители на „ Прослав “ настояват още, че постоянно разгласяват в обществените мрежи видеа и фотоси на проблематичните сектори, само че до този миг не виждат изцяло решение. Според тях кварталът остава отвън предпочитаните проекти за поправки.
Междувременно на фейсбук страницата си кметът на регион „ Западен “ Тони Стойчева заяви, че стартира ремонт на най-засегнатите сектори в региона посредством технология за студено изкърпване. Публикуван е и лист с улиците, включени в графика за актуалната седмица. В него обаче не попадат улици от квартала.
Хората обявиха, че са подготвени още веднъж да излязат на митинг.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




