Пореден протест срещу безводието в Плевен, затварят пътя София - Русе
Жители на Плевен и района излизат на следващия си митинг поради водната рецесия.
В следобедните часове те още веднъж ще блокират придвижването по основния път София – Русе при село Ясен, а по-късно митингът им ще продължи пред постройката на общината в Плевен.
Протестът през днешния ден ще стартира с автошествие, което ще тръгне в 14.00 ч. от паркинга край езерото в парк " Кайлъка ", ще премине по централните улици в Плевен и ще приключи на пътя София –Русе след село Ясен. Очаква се към 14.30 ч. придвижването на коли там да бъде блокирано, разясни уредникът на митингите Борислав Цветанов.
" За да изразим недоволството си от всички краткосрочни, средносрочни и дълготрайни ограничения, които не са ефикасни, вършат се неразумни неща, вода няма и да има. Чакаме в Балкана да завали, с цел да имаме вода. Всичко друго просто е реплика на работа, просто сме обезверени до безспир “.
Протестът ще продължи в 17.00 ч. пред постройката на общината в Плевен.
" Няма по какъв начин да се откажем, да се дадем на страната. Очакваме да се откри финансиране за цялата водопроводна мрежа, а не просто за металните тръби. Ние желаеме казусът да бъде решен веднъж вечно, освен да чакаме обещания и за поредна година да сме излъгани. “
Заради продължаващите проблеми с безводието оповестеното отчасти бедствено състояние в Плевен и още 14 населени места в региона беше удължено до 1 октомври.
Източник БНР




