Жители на Одеса, в южната част на Украйна, разказаха днес

...
Жители на Одеса, в южната част на Украйна, разказаха днес
Коментари Харесай

"Главата на сина ни е откъсната": Ужасяващи разкази от Одеса за масираните атаки тази нощ

Жители на Одеса, в южната част на Украйна, описаха през днешния ден пред Франс прес за съветските въздушни удари през миналата нощ.

Трима поданици на еднакъв жилищен комплекс описаха, шокирани, какво са претърпели, единствено няколко часа след началото на тази поредна офанзива в продължаващата четири години война. Един от тях сподели, че е изгубил сина си Влад и снаха си.

" През нощта имаше известия, че ще се случи нещо. Опитах се бързо да събера документите си за идентичност, само че не съумях. Ударът пристигна незабавно ", споделя Тетяна, която загатва единствено дребното си име.

" Опитах се да изляза от жилището. Наведох се и прозорецът се пръсна ", добави тя.

С кучето си в ръце, Тетяна, облечена в розово пухено яке, сподели, че се е пробвала да стигне до партера, само че без триумф. " Прозорците започнаха да падат върху нас ", описа тя.

" Честно казано, това е извънредно. Цяла нощ ни бомбардираха – не стопираха нито за половин час ", споделя Тетяна и прибавя, че се опасява да остане в града.

" Вече съм си събрала багажа, тъй като хората споделят, че ще има още офанзиви ", добавя тя.

С прегракнал глас и лице, накриво от болежка, Роман разказва ужаса, който е претърпял на разсъмване.

" Тогава ревизирах пулса им. Не се усещаше нито този на Влад, нито този на снаха ми ", споделя той през сълзи, без да прецизира възрастта им.

" Когато видиш непосредствен човек с откъсната глава, това е просто ужасяващо ", прибавя Роман. Съпругата му, в положение на потрес, беше призната в интензивното поделение.

Любов Карпинска, която се грижи за поддръжката на една от постройките, споделя, че се е втурнала в коридора сега, в който таванът се е срутил, преди да успее да стигне до бомбоубежището.

" Всичко гореше, хора бяха затрупани под руините. Една жена крещеше от 9-етажна постройка ", споделя тя.

" Много добра моя другарка почина на третия етаж. Вчера ѝ предложих да прекара нощта у нас. Тя обаче сподели: " Много ми се спи ". Заспа и не се разсъни повече. Просто ей по този начин ", споделя Карпинска.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР