Жители на Краснодар излязоха на протестен митинг заради енергийния колапс,

...
Жители на Краснодар излязоха на протестен митинг заради енергийния колапс,
Коментари Харесай

Протести в Краснодарска област заради липсата на електричество

Жители на Краснодар излязоха на протестен протест поради енергийния колапс, който продължава към този момент четвърти ден в южната част на Русия по отношение на повредата в Ростовската атомна електроцентрала. На фрагментите, оповестени от канала Baza, се вижда, че хората са блокирали улицата и скандират: „ Дайте ни светлина!

В постройките, някои от които с 540 жилището, няма светлина и вода по 12-15 часа дневно, макар обстоятелството, че температурата в Краснодар в този момент доближава +39 градуса. Проблемът може да бъде решен, в случай че комуналните служби свържат авариен трансформатор. Жителите се оплакват, че " Краснодаренерго " не дава отговор на техните претенции. 

В един от кварталите на града спиранията на електрозахранването започнаха месец преди повредата в Ростовската атомна електроцентрала, отбелязва Baza.

Пристигналият дружно с полицията на мястото кмет на града Евгений Наумов предложи на протестиращите да го оковат за дирек. „ Ще бъда с вас, до момента в който светнат лампите. Можете да ме закопчаете с белезници на стълба “, той.

Мащабните проблеми с електрическата енергия в Южна Русия и полуостров Крим започнаха на 16 юли след щета в Ростовската атомна електроцентрала (АЕЦ). Тогава автоматиката изключи един от енергоблоковете заради проблеми с турбогенератора на централата.

Ограниченията засегнаха Ростовска област, Крим, Дагестан, Краснодарски и Ставрополски територии, Кабардино-Балкария. Според  заместник-министъра на енергетиката Евгений Грабчак след повредата в атомната електроцентрала към 2,5 милиона души са останали без електричество в южните региони на Русия. Сред аргументите за случилото се заместник-министърът уточни незадоволителния размер на произвеждане, нуждата от увеличение на потока от прилежащи райони и претоварване на мрежите.

Ростовската АЕЦ се намира покрай Волгодонск. Състои се от четири енергоблока. Това е най-голямата станция в южната част на страната, нейният потенциал е 4 гигавата.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР