Жители на Ахелой влязоха в остър спор с председателя на

...
Жители на Ахелой влязоха в остър спор с председателя на
Коментари Харесай

Скандал при първата копка на обхода на Ахелой

Жители на Ахелой влязоха в изострен спор с ръководителя на УС на Агенция „ Пътна инфраструктура “ по време на първата копка на обхода на Ахелой. Те желаеха от инж. Дончо Атанасов планът да бъде модифициран и да бъде построено кръгово вместо надлез над общинския път Тънково – Ахелой.

„ С този надлез, ние, от Ахелой, нито можем да слизаме от този път, нито да се качваме, ставаме изолирани. Става като автомагистрала – минава пътят около нас, а ние не можем да го употребяваме “, разясниха ядосаните жители.

Местните упрекнаха представителите на страната, че не е имало публично разискване на плана, само че Дончо Атанасов бе безапелационен, че дори е участвал на събранието в Ахелой. Единственото, което Атанасов им даде обещание, че ще прегледат концепцията им да се включват в пътя, само че планът няма да бъде преработван, тъй като ще го забави с най-малко две години.

Участъкът би трябвало да бъде приключен до края на 2018 година, а още за летния сезон да може най-малко отчасти са се употребява и да понижат тапите сред Поморие и Равда.

„ Остават още два сектора сред Бургас и Слънчев бряг. Това е обходът на Поморие и северният обход на Бургас – връзката от Автомагистрала „ Тракия “ към Ахелой и Слънчев бряг “, разяснява Дончо Атанасов.

Обходът на Ахелой е към 5 км., четирилентов е, излиза на кръговото кръстовище на с. Равда. Около 23 млн. лева е неговата стойност, обезпечени са от държавния бюджет.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР