Жители и гости на града ще се насладят на музика,

...
Жители и гости на града ще се насладят на музика,
Коментари Харесай

Перник отбелязва 97 години като град с празничния концерт „Перник разказва“


Жители и посетители на града ще се насладят на музика, танци и осъществявания на локални културни обединения на 26 юни пред Двореца на културата.

На 26 юни Перник ще означи 97 години от оповестяването си за град с празничния концерт „ Перник споделя “. Събитието се провежда от Община Перник и Двореца на културата и ще стартира от 19:00 часа на откритата сцена пред Двореца на културата.

Концертната стратегия ще показа благосъстоянието на културния живот в Перник посредством осъществявания на одобрени музикални и танцови сформира.

На сцената ще се изявят Камерен оркестър „ Орфей “ с диригент Райчо Христов, реализатори от Вокалното студио към АНПТ „ Граовска младост “ с началник Силвия Симеонова, Танцова групировка „ Кракра “ при НЧ „ Пробуда – 1935 “ в квартал Бела вода с началник Ирена Андреева, както и възпитаниците на Балетна школа „ Ида “ с учител Десислава Николова.

Празничният концерт „ Перник споделя “ ще предложи на жителите и гостите на града вечер, изпълнена с музика, песни и танци, които ще покажат традициите, гения и културното благосъстояние на Перник във връзка 97-ата годишнина от оповестяването му за град.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР