Жител на Пещера и възпитаник на Професионалната гимназия по хранително-вкусови

...
Жител на Пещера и възпитаник на Професионалната гимназия по хранително-вкусови
Коментари Харесай

Мъж иска да санира гимназията в Пещера за своя сметка

Жител на Пещера и ученик на Професионалната гимназия по хранително-вкусови технологии „ Атанас Ченчелев “ пожела да санира постройката на образователното заведение за своя сметка. Иван Петров Спасов даже е подал по е-поща такова предложение до ръководителя на Общинския съвет Петър Хамамджиев, като моли то да бъде импортирано от него и прегледано още на идната сесия на градския парламент. Освен това декларира, че е склонен качеството на материалите, които ще се употребяват, да бъде утвърдено от съветниците.

Спасов напомня, че преди години по същия метод е оборудвал спортна зала в някогашната трапезария на същото школо и е записал Боксов клуб „ Свобода “ -Пещера. Желанието му е час по-скоро да се вземе решение, с цел да се употребяват летните месеци за строителните действия.

„ Предложението е единствено по е-поща, разяснява Петър Хамамджиев. Ако индивидът има съществени планове, би трябвало да го внесе по открития ред - с автограф, с щемпел, с входящ номер. След това бих могъл да го внеса в комисиите, да го разгледаме, да беседваме и с кмета. Не мога да кажа дали сътрудниците ще се съгласят, а и дали е законосъобразно. “

Председателят не крие, че е песимистичен по отношение на нуждата от този жест. По думите му, в гимназията учат към 80 възпитаници. Доскоро постройката е била държавна, а още при прехвърлянето й предходната година на общината е била в много неприятно положение.

Хамамджиев напомня, че към тематиката за санирането на гимназията се развихри същинска нервност. На юнската сесия съветниците отхвърлиха предлагането на кмета Николай Зайчев, който изиска 30 000 лв. за правене на план, с който общината да кандидатства за финансиране пред стратегия „ Региони в напредък “. Не липсват и отзиви, че не е целесъобразно да се поддържа голяма образователна база, планувана за стотици деца, при изискване че те в този момент са под 100 и с наклонност да понижават. Председателят също е на мнение, че гимназията би трябвало да се придвижи в постройката на СУ „ Св. Климент Охридски “, където имало условия да работят и двете учебни заведения.

„ Виждате в Пазарджик „ Аксаков “ и МГ по какъв начин от десетилетия разделят обща база и се сработват съвършено “, сочи Хамамджиев, като твърди, че никой няма желание да закрива гимназията.

За самия Иван Спасов в Пещера не се знае доста. Емигрант е, само че няма данни да е забогатял дотолкоз, че да има в остатък.

На финала Петър Хамамджиев още един път твърди, че в случай че от индивида постъпи документално и подписано предложение, то ще бъде импортирано и прегледано в градския парламент.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР