Жител на градчето Стейт Колидж в Пенсилвания е бил арестуван

...
Жител на градчето Стейт Колидж в Пенсилвания е бил арестуван
Коментари Харесай

В Пенсилвания задържаха мъж за заплахи за убийство на Тръмп

Жител на градчето Стейт Колидж в Пенсилвания е бил задържан по обвиняване в отправяне на смъртни закани против претендента за президент на Републиканската партия Доналд Тръмп, оповестява ABC27.

В деня преди митинга на Тръмп в щата 74-годишният Пол Джей Гавенонис споделил: " Мразя Доналд Тръмп. Бих желал да гръмна този човек ". Служител в транспортния офис на щатския лицей споделя, че е чул Гавенонис да заплашва някогашния президент , когато се опитал да си купи пропуск за паркиране в университета на 25 октомври. Митингът на Тръмп в градчето е бил плануван за 26 октомври.

Пол Джей Гавенонис е упрекнат в терористични закани и нарушение на публичния ред. При разпита от полицията и чиновниците на Сикрет сървис той се засмял в отговор на въпрос дали счита, че може да убие кандидат-президента.

През юли против Тръмп на избирателен протест в Пенсилвания. Той беше прострелян в ухото, а 20-годишният стрелец Томас Матю Крукс беше погубен.

През септември Райън Уесли Рут, въоръжен американец, беше арестуван пред голф клуба във Флорида, където играеше някогашният президент. Той е упрекнат в опит за ликвидиране и е задържан.
 Тръмп бил дебнат над 12 часа при последния опит за атентат против него
Тръмп бил дебнат над 12 часа при последния опит за атентат против него

Разследването продължава

През октомври въоръжен мъж в черен джип беше хванат в Калифорния покрай мястото на републикански протест, той се оказа 49-годишният гражданин на Лас Вегас Уам Милър. Местният шериф Чад Бианко не изключи, че това е третият опит за ликвидиране.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР