Жител на Битоля, заподозрян за участие в нападението срещу Християн

...
Жител на Битоля, заподозрян за участие в нападението срещу Християн
Коментари Харесай

Задържаха втори заподозрян за побоя над Пендиков

Жител на Битоля, обвинен за присъединяване в нападението против Християн Пендиков, е задържан  от полицията в Охрид.

" Вторият нападател на Християн се съобщи късно нощес в полицията в Охрид – това е Борче Ангелов от Битоля. Той е застрашен с арест, в случай че съдът в Охрид не реши да го освободи, както дефинира за първия нападател Илия Спасески. Има и трети нападател, не знаем кой, както и дали полицията в Охрид го търси “, написаха във " Facebook “ от Фондация " Македония “.

Производство за нахлуване против Пендиков досега е формирано против едно лице, арестувано за 30 дни. Той ще бъде съден в Охридския съд, а съвещанията ще стартират идната седмица.

Вчера стана ясно, че Илия Спасески, който грубо преби 21-годишния Християн Пендиков, към този момент е на независимост. От съда са трансформирали мярката „ задържане под стража “ след приключването на 30-дневния период. В момента Спасески е в къщи, само че с лишен чуждестранен паспорт.

От прокуратурата оповестиха, че Пендиков е пребит заради българската си етническа принадлежност. Инцидентът стана на 19 януари в родния му Охрид. Той имаше тежки пострадвания по главата, гърдите и вратните прешлени. Благодарение на лекуването във ВМА в София Пендиков се възстановя сполучливо.

Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР