Жирона успя да измъкне 0:0 от визитата си на Барселона

...

Жирона спря Барселона на „Камп Ноу“

Жирона съумя да измъкне 0:0 от визитата си на Барселона на „ Камп Ноу “ в последния мач от 28-я кръг на Ла Лига. Така отборът на Шави не съумя да поведе с 15 точки на. Разликата стана 13 – 72 против 59. До края на сезона остават 10 кръга.

Каталунското дерби не предложи предстоящите страсти и хубав футбол..И двата тима не сътвориха доста положения за гол. В статистиката бяха регистрирани едвам два точни удара, и двата за Барселона.

Роберт Левандовски имаше отлична опция да открие резултата още в петата минута, само че пропусна. До почивката Роналд Араухо също имаше късмет да осъществя, само че ударът на бранителя беше избит в корнер от вратаря Пауло Гадзанига.

През вторите 45 минути Барселона продължи да нападна по-често, само че без резултат. Жирона игра солидно в защита и се добра до точката. Освен това Тони Кастейянос беше изведен самичък против Тер Стеген, само че би в навън. Това е този сезон.
Източник: flashnews.bg