Жирона стана първият елитен отбор, който отпадна от 1/32-финалите на

...

ОБЗОР: Жирона отпадна от турнира за Купата на Испания по футбол

Жирона стана първият първокласен тим, който отпадна от 1/32-финалите на шампионата за Купата на Испания по футбол, до момента в който Атлетико Мадрид продължава напред. Тимът, който е на 13-о място в испанското състезание, отстъпи с 1:2 пред четвъртодивизионния Касереньо.След като Жирона изравни 1:1, Иван Фернандес означи с хубав удар отвън наказателното поле, с цел да зарадва почитателите на скромния клуб. Жирона имаше още половин час да отговори, само че домакините съумяха да удържат задатъка си.Атлетико завоюва с 3:1 против четвъртодизионния Арентейро, откакто направи поврат от 0:.1Тимът на Диего Симеоне беше без французина Антоан Гризман и играчите на Аржентина Науел Молина и Анхел Кореа, откакто те играха на финала на Световното състезание. Но Симеоне разполагаще с всичките испански национали и множеството от постоянните титуляри, като се изключи Жоао Феликс, който е болен.Арентейро откри резултата в 43-ата минута с гол на Маркитос. Яник Караско изравни от дузпа преди края на полувремето. След това вратарят на домакините Диего Гарсия, избави друга дузпа на Алваро Мората в 59-ата.Атлетико пое контрола върху играта едвам в 77-ата, когато Пабло Бариос вкара първия си гол за клуба, а Караско добави третото попадение в добавеното време.Тази седмица мачовете за Купата на Краля са първите с присъединяване на тимове от Ла Лига след паузата поради Световното състезание в Катар. Реал Мадрид, Барселона, Реал Бетис и Валенсия почиват в първите два кръга, защото вземат участие в Суперкупата на Испания. Те ще се причислят на осминафиналите.Испанското състезание пък се възобновява на 29 декември.
Източник: novsport.com