Жирона победи Барселона с 4:2 в каталунското дерби от 34-ия

...

Жирона унижи Барселона, класира се за ШЛ и връчи титлата на Реал Мадрид

Жирона победи Барселона с 4:2 в каталунското дерби от 34-ия кръг в Ла Лига. Загубата за " блаугранас " пък значи, че Реал Мадрид публично е първенец на Испания. За домакините достижението е двойно, тъй като те към този момент сигурно остават в топ 4 и ще играят в Шампионска лига през идващия сезон.

Мачът стартира стремително с хубав гол на Андреас Кристенсен още в третата минута, само че минута по-късно Артьом Довбик изравни.

В добавеното време на първата част Роберт Левандовски още веднъж даде задатък на своя отбор с тъкмо осъществяване на дузпа.

След почивката стартира шоуто на футболистите на Мичел.

Порту изравни резултата в 65-ата минута след груба неточност на Сержи Роберто. Само две минути по-късно Мигел Гутиерес вкара за 3:2 и направи цялостен поврат.

Черешката на тортата сложи още веднъж Порту в 75-ата минута с величествен гол от воле.

Така Жирона събра 74 пункта и измести Барселона от второто място. " Блаугранас " пък са с точка по-малко, а при класране отвън топ 2 няма да взе участие в мачовете за Суперкупата на Испания през идващия сезон.

Още в третата минута Барселона откри резултата. Ламин Ямал откри Андреас Кристенсен с хубаво подаване, коет изненада отбраната. датският футболист пое топката на гърди и с хубаво воле матира Газанига.

Andreas Christensen (Barcelona) finds the back of the net!
— FootColic ⚽️ (@FootColic)
Отговорът на Жирона пристигна още в ответната офанзива. Иван Мартин беше открит на крилото и центрира. в наказателнот поле Артьом Довбик засече топката и изравни резултата.

Girona 1-1 Barcelona

Artem Dovbyk buries the ball in the back of the net!
След буните първи минути темпото леко спадна, само че след чевърт час игра се стигна до нова добра опция за гостите. Отново Андреас Кристенсен беше забъркан, откакто засече центриране от статично състояние. Вратарят обаче съумя да се намеси тъкмо преди кълбото да премине голлинията.

Домакините натиснаха в средата на първата част. Савио проби по превъзходен метод и бе повален от Жул Кунде. Браилецът обаче стана и продължи офанзивата с пас към Виктор Циганков. Той от своя страна стреля към вратата, само че Тер Стеген избави. Реферът въпреки всичко върна нарушаването против Савио, статичното състояние беше изпълнено разочароващо от Алейш Гарсия.

Добавеното време донесе нова наслада за футболистите на Шави. Ламин Ямал беше препънат в наказателното поле от Мигел Гутиерес и след обзор с ВАР бе отсъдена дузпа. Роберт Левандовски застана зад топката и с доста умерено осъществяване даде задатък на Барса за повторно в мача.

Robert Lewandowski (Barcelona) runs up to the ball, stops and waits for Paulo Gazzaniga to commit before slotting the penalty into the bottom left corner.
До края на полувремето Мичел опита да прати повече играчи в противниковата половина, само че до рискове не се стигна.

⏰ HALFTIME

1️⃣ Girona (Artem Dovbyk 4')
2️⃣ Barça (Andreas Christensen 3' |
Robert Lewandowski 45' + 1' pen.)
— FC Barcelona (@FCBarcelona)
Пет минути след подновяването на играта Илкай Гюндоган изведе Ламин Ямал, който опитва с паралелно подаване да откри Роберт Левандовски. Полякът се размина на сантиметри от това да засече топката, а тя по-късно попадна в ръцете на вратаря.

В 65-ата минута " блаугранас " направиха голяма неточност и Жирона изравни. сержи Роберто потегли да връща топката към вратаря, само че вместо това извде Артьом Довбик. Украинецът задържа топката, а по-късно я пусна към Порту, който преди малко се бе появил в игра и изравни резултата.

Girona 2-2 Barcelona

Portu equalizes the score. Assist from Artem Dovbyk
Още в идната офанзива още веднъж Порту се впусна по крилото, след което подаде към Мигел Гутиерес. Той стреля и след рикошет в Жул Кунде се стигна до нов гол и цялостен поврат за Жирона.

Girona 3-2 Barcelona

Goal! Miguel Gutierrez has a reason to celebrate.
Шоуто на Жирона продължи с четвърто попадение във вратата на Тер Стеген. Петнайсет минути преди края на срещата Савио прати дълга топка към Порту, който с феноменално воле вкара втория си гол в мача.