Жирона победи Алавес с 3:0 в мач от 17-ия кръг

...

Класически успех над Алавес върна Жирона на върха в Ла Лига

Жирона победи Алавес с 3:0 в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Артьом Довбик изпъкна за спечелилите с два гола.

Възпитаниците на Мичел постановиха домашен напън на " Естадио Мунисипал де Монтивили " в Жирона и откриха резултата в 23-ата минута. Артьом Довбик се разписа с глава.

Домакините удвоиха задатъка си преди почивката. Порту стреля от придвижване в долния ляв ъгъл.

След почивката футболисите в " червено-бяло " продължиха да бележат. Артьом Довбик означи 10-ото си попадение за сезона от дузпа, отсъдена за нарушаване на Хави Лопес.

В заключителните минути гостите заиграха по-офанзивно. Най-чистото състояние пристигна в 86-ата минута, когато Рубен Дуарте стреля отвън наказателното поле в напречната греда.

Жирона се завърна на върха в класирането с актив от 44 точки. Алавес заема 13-ото място в подреждането с 16 пункта.