Жинет Томас отиде в болницата St. Mary в сряда за

...
Жинет Томас отиде в болницата St. Mary в сряда за
Коментари Харесай

Как болница в Монреал използва VR и музика, за да трансформира грижите за пациентите

Жинет Томас отиде в болничното заведение St. Mary в сряда за рутинна среща с доктор, само че това, което претърпя, надвиши това.

След секунди тя беше някъде напълно другаде — в изцяло потапящ концерт за виртуална действителност.

„ Релаксиращо е “, сподели Томас. „ Това те кара да пуснеш всичко и да отидеш някъде другаде. “

Проектът за концерт за виртуална действителност има за цел да показва капацитета — и изгодите — от музикалната намеса в здравна среда.

Ръководен от гериатър и откривател, доктор Джулия Шабот, и включващ работата на интернационално известната пианистка и композиторка от Квебек Александра Стрелиски, планът има за цел да изследва по какъв начин завладяващите прекарвания и музиката могат да понижат напрежението, болката и да подобрят прочувственото здраве.

Прочетете целия текст »
Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР