Жертвите на партито по случай Хелуин в столицата на Южна

...
Жертвите на партито по случай Хелуин в столицата на Южна
Коментари Харесай

Жертвите на Хелуин партито в Сеул надхвърлиха 150, обявиха национален траур

Жертвите на празненството по случай Хелуин в столицата на Южна Кория Сеул доближиха 151 души, ранените са 82, а страната разгласи народен печал.

Сред починалите има жители от 19 други националности, споделиха управляващите. Повечето от жертвите са тийнейжъри и младежи под 30 години., пристигнали на първото празненство навън без маски в стрната за пръв път от началото на пандемията.

Инцидентът стана в известен с нощния си живот в Сеул. Блъсканица провокира суматоха в тясното пространство и се стигна до трагичните последствия.

Световни водачи сервираха съболезнования и показаха потрес и горест от случилото се, предадоха международните организации.

Президентът на Южна Корея Юн Сук-йол разгласи народен печал и съобщи, че е било същинско злощастие сходно злополучие да се случи в сърцето на Сеул, заяви организация Йонхап, представена от Българска телеграфна агенция.

Президентът на Съединени американски щати Джо Байдън изрази своите най-дълбоки съболезнования и съобщи, че той и брачната половинка му скърбят дружно с корейския народ.

Германският канцлер Олаф Шолц също сервира съболезнования. " Това е печален ден за Южна Корея ", написа той в " Туитър ".

Председателят на Европейския съвет Шарл Мишел съобщи, че е шокиран от броя на жертвите и изрази дълбоките си благосклонности към фамилиите и приятелите на жертвите. Председателката на Европейския парламент Роберта Мецола сподели, че фамилиите и приятелите на жертвите, както и на ранените, ще бъдат в мислите ѝ. Върховният представител на Европейски Съюз по външната политика и сигурността Жозеп Борел сподели, че е " надълбоко тъжен " от нещастието в Сеул.

" От името на всички канадци адресирам най-дълбоките ни съболезнования на народа на Южна Корея след смъртоносната навалица в Сеул ", написа в " Туитър " канадският министър председател Джъстин Трюдо.

" В този доста тежък миг нашите мисли са със чиновниците на незабавните служби и всички южнокорейци ", съобщи английският министър председател Риши Сунак.

Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР