Жерар Пике получи червен картон в последния си мач преди

...

Пике изравни Стоичков по червени картони

Жерар Пике получи червен картон в последния си мач преди да се откаже от футбол. С този картон той се изравни с българската легенда Христо Стоичков по най-вече изгонвания в историята на Барселона. Двамата са напускали терена прибързано 11 пъти.

Пике бе на аварийна пейка на Барселона за срещата с Осасуна, само че бе изпъден на почивката, откакто изрази бурно митинга си от дейностите на съдията през първото полувреме, когато той изгони Роберт Левандовски за втори жълт картон. Въпреки това развиване, каталунците завоюваха с 2:1 и усилиха задатъка си пред Реал Мадрид на върха.

Защитнкът на Барса получи 11-и червен картон в кариерата си. За състезание това е осмото му изпъждане. По този индикатор той се изравни с две митове на клуба. Христо Стоичков и Пеп Гуардиола имат по 8 червени картона с екипа на каталунците в Ла Лига.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от испанската LaLiga, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport 4.