Женският волейболен шампион на България Марица Пловдив постигна категорична победа

...

Марица Пловдив не даде гейм на Славия за 140-а поредна победа в женското волейболно първенство

Женският волейболен първенец на България Марица Пловдив реализира безапелационна победа над Славия с 3:0 гейма (в обособените елементи: 25:19, 25:15, 25:10) в зала " Панайот Пондалов " в София. С този триумф Марица към този момент има 140 следващи победи в Националната волейболна лига Демакс. Серията на пловдивчанки стартира през ноември 2015 година.

В първия гейм Марица поведе с 8:6, стигна се до 16:12, само че Славия съумя да изравни при 17:17. Шампионките дръпнаха с три точки при 20:17 и затвориха гейма при 25:19 след ас на Ива Дудова.

Втората част стартира много равностойно, маричанки дръпнаха с три точки при 11:8, само че Славия изравни при 13:13, до края на гейма девойките на Борислав Крачанов бяха безапелационни и дадоха единствено две точки на своя противник и след сполучлива офанзива на Боряна Ангелова направиха 25:15 и поведоха с 2:0 гейма.

Маричанки стартираха стремително третия гейм и поведоха с 9:0, стигна се до 15:7, а мачът завърши след прекрасен начален удар на Ива Дудова, която затрудни посрещането на Славия и точката беше за шампионките за 25:10.

Добрина Христоскова стана най-резултатната с 14 точки за маричанки, 11 добави Ива Дудова, а с 9 се регистрира Виктория Коева.

За Славия най-резултатна стана Ася Динова с 6 точки.

Следващият мач от шампионата маричанки са хазаин на Казанлък Волей Казанлък. Двубоят ще се играе на 17 ноември (четвъртък), от 18:30 б.в. в зала Сила.