Женският волейболен отбор на Марица е само на победа от

...

Марица на победа от четвърта титла

Женският волейболен тим на Марица е единствено на победа от четвърта шампионска купа. Тимът на Иван Петков се наложи с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) над Левски в първа среща от финалния плейоф за състезание на България.

" Сините " започнаха по-добре в първия гейм на мача и в един миг даже поведоха със 7 точки. Марица, обаче, последователно понижиха пасива си и изравниха при 15:15. Последва оспорвана игра, само че пловдивчанки ликуваха в края на гейма след 25:23. Във втората част " жълто-сините " бяха много по-стабилни и не изпуснаха водачеството, с цел да затворят гейма при 25:18. Отново Левски потегли по-добре в третия тейм, последва тъждество при 9:9, само че последователно Марица взе преднина от 2-3 точки. Това се оказа задоволително за триумфа с 25:23 и надлежно с 3:0 за Марица.

МАРИЦА - ЛЕВСКИ 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)
МАРИЦА: Лора Китипова, Виктория Григорова, Симона Димитрова, Нася Димитрова, Десислава Николова, Радосвета Тенева - Ивелина Монова-либеро
Старши-треньор: ИВАН ПЕТКОВ
ЛЕВСКИ: Кристина Гунчева, Моника Кръстева, Анелия Джондрова, Деница Димитрова, Мирослава Паскова, Вангелия Рачковска - Кристиана Петрова-либеро
Старши-треньор: ЛЮБКА ДЕБЪРЛИЕВА.

След този триумф Марица е  на победа от четвърта поредна шампионска купа. Вторият дуел от серията е на 25-и март в София, а възможен трети съдбоносен мач ще се играе на 28-и март в Пловдив.
Източник: marica.bg