Женският тим на Етър“ отстъпи с 0:1 на Спортика“ (Благоевград)

...

Спортика пречупи Етър като гост в последната минута

Женският отбор на „ Етър “ отстъпи с 0:1 на „ Спортика “ (Благоевград) в дуел, в който не заслужаваше да загуби.

Единственото попадение гостенките вкараха от директен свободен удар в добавеното време. Двата тима направиха мач с доста битка, само че най-вече в центъра, правилно и без картони, само че с малко чисти положения пред двете порти. В 15-ата минута Моника Валиова от „ Спортика “ след пробив отляво стреля до гредата.

После след центриране от корнер топката се насочи във вратата, само че Мартина Илиева извади в нов ъглов удар,пише sport-vt.com.

За етърки пък след центриране отдясно Велизара Владимирова можеше да означи с глава. Най-чистото състояние бе в 37-ата минута, когато зорко защитаваната Мирела Моева най-сетне се откъсна сама против вратата и стреля, само че вратарката Милена Караколева съумя да избави. Отново Моева опитва прехвърлящ удар, който не затрудни вратарката.

През втората част ситуациите бяха още по-малко. Изстрел на Тодорка Тодорова от фаул мина високо над вратата, а след пробив на Моева ударът й бе блокиран. Мачът вървеше към закономерното 0:0, когато в добавеното време етърки направиха фаул пред пеналта. Петя Манова завъртя топката неспасяемо в ъгъла – 0:1. В оставащите секунди „ болярките “ имаха две центрирания от фаул и корнер, при които даже вратарката Мартина Илиева излезе да бележи, само че изравнителен гол не падна.

Източник: struma.com