Женският национален тим на България поведе с 1:0 победи срещу

...

Лия Каратанчева даде преднина на България срещу Хърватия на Били Джийн Кинг къп

Женският народен отбор на България поведе с 1:0 победи против Хърватия във втория си дуел от първа група на Евро-африканската зона на отборния шампионат по тенис " Били Джийн Кинг къп ". Мачовете се играят на червени кортове в турския курорт Анталия.

В първия сингъл дебютантката Лия Каратанчева направи поврат и надви над номер 211 в международната класация Петра Марчинко с 4:6, 6:3, 6:3 за 1:48 часа.

Българката загуби първата част, само че във втория сет след 2:2 взе четири от идващите пет гейма и изравни резултата. В третия сет Каратанчева преодоля пасив от 1:3, направи серия от пет следващи гейма и стигна до крайния триумф.

Във втория мач една против друга излизат Гергана Топалова против Тара Вурт, а на двойки за националния отбор са декларирани Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска.

В първия си дуел през вчерашния ден България загуби от Сърбия с 1:2.

Националният тим е в състав Гергана Топалова, Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска, Денислава Глушкова и Лия Каратанчева. Капитан е Дора Рангелова.