Женският национален отбор по волейбол се класира за финалната четворка

...

Волейболистиките ни в Топ 4 на Златната европейска лига

Женският народен тим по волейбол се класира за финалната четворка на Златната европейска лига. Българките завоюваха гостуването си на Португалия с безапелационното 3:0 (25:17, 25:22, 27:25) и приключиха на първото място в група " А "

Най-завързан се оказа третият гейм, в който " лъвиците " съумяха да отразят няколко точки за продобиване на частта в интерес на домакините, а след добра игра в отбрана и офанзива на Мария Каракашева завършиха мача в своя изгода при 27:25.

Най-резултатна за петия триумф на отбора ни в шампионата стана Силвана Чаушева с 13 точки. Христина Русева и Гергана Димитрова прибавиха по 11, а Мария Каракашева завърши с 10. За португалките Юлия Каваленка осъществя 10.

Волейболистките, водени от селекционера Иван Петков, завършиха на първата позиция в своята група с равни точки (по 15), само че по-добра геймова разлика от втория Азербайджан, който по-рано през днешния ден надигра като посетител Украйна също с 3:0.

Предстоят заключителните конфликти от конкуренцията, които ще се проведат на 14 и 15 юни в Будапеща.
Източник: btvnovinite.bg