Женският национален отбор по волейбол озори сериозно световния шампион Сърбия

...

Волейболните националки изиграха много силен мач и взеха точка на световния шампион Сърбия

Женският народен тим по волейбол озори съществено международния първенец Сърбия и завоюва първа точка на шампионата. Националките изгубиха с 2:3 гейма дуела, само че водеха с 2:1 и изиграха доста мощен мач.
Прочетете още
Двубоят стартира равностойно и първият гейм беше извоюван от сръбкините с 25:21. България изигра страховит втори гейм и завоюва с 25:22 и изравни резултата. Това обаче не беше всичко и девойките на Лоренцо Мичели съумяха да вземат и третата част с 27:25 и по този начин националките завоюваха и първата си точка на шампионата. Сърбия взе четвъртата част с 25:21, а в тайбрека международният първенец завоюва с 15:9.

Така България изигра доста мощен мач и записа първа точка, откакто през вчерашния ден националките имаха късмет за освен това против Германия, само че изгубиха с 1:3 в първата си среща.

Силвана Чаушева приключи с най-вече точки - 18, Нася Димитрова добави 17, а с 13 се регистрира Мира Тодорова.

За сръбкините Бианка Буша приключи с най-вече точки - 26.

На 29 септември България играе против олимпийския първенец Съединени американски щати.
Източник: trafficnews.bg