Женският национален отбор отстъпи на Сърбия с 1:2 в приятелска

...

България падна от Сърбия при жените

Женският народен тим отстъпи на Сърбия с 1:2 в другарска среща през днешния ден въз основата на сръбската федерация. Футболистките на Силвия Радойска изиграха равносилен дуел против сръбкините, макар неналичието на основни състезателки в резултат на усложнената обстановка с пандемията от COVID-19. Домакините откриха резултата в 16-ата минута с гол на Невена Дамянович от дузпа. През второто полувреме българските футболистки проведоха няколко рискови офанзиви, само че вратарката на Сърбия и гредата избавиха ударите на капитана Лиляна Костова. В края на мача Сърбия означи втори гол посредством Ивана Търбойевич. Влязлата като запаса за България Здравка Парапунова осъществя почетното попадение в края на даденото от съдиите продължение с мощен удар от воле.