Женският национален отбор на България загуби с 2:3 от Литва

...

Драматична загуба за женския тим на България във втората контрола на турска земя

Женският народен тим на България загуби с 2:3 от Литва във втория си дуел от приятелския шампионат в Алания.

Тимът ни може да съжалява, че не стигна най-малко до тъждество, откакто пропиля няколко преференциални обстановки, изключително преди почивката, и уцели общо три пъти гредите на съперниковата врата.

Първата част стартира добре за „ лъвиците “, които откриха резултата в 9-тата минута посредством Лора Петрова. Литва изравни посредством Заболотная в 18-тата и взе задатък четири минути по-късно посредством Вайтукайтите, само че мачът продължи в равностойно движение. Дюпуи и Петрова имаха преференциални обстановки да изравнят преди въпреки всичко Нина Георгиева да вкара втори гол за нас малко преди почивката.

През втората част Дюпуи пропиля най-хубавото състояние за България при изстрел от дребния пеналт, а Литва се добра до успеха в края след нов гол на Вайтукайтите.

Последната инспекция на България WA на турска земя е на 22 февруари против Украйна.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 19. Йоана Станкова, 15. Ева Дюпуи, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова, 16. Яна Динева (75 – 18. Жасмина Атанасова), 14. Нина Георгиева (46 – 10. Вероника Гоцева), 21. Юлиана Александрова (65 – 17. Инна Димова), 8. Полина Ръсина (70 – 7. Биляна Пенчева).

Селекционер: Силвия Радойска.

Голмайстори: 1:0 Петрова 9, 1:1 Заболотная 18, 1:2 Вайтукайтите 22, 2:2 Георгиева 42, 2:3 Вайтукайтите 84.
Източник: novinata.bg