Женският национален отбор на България по волейбол загуби първия си

...

Женският ни национален отбор по волейбол загуби първия мач от квалификационния турнир за Париж 2024

Женският народен тим на България по волейбол загуби първия си дуел от квалификационния шампионат за Олимпийските игри в Париж следващата година. Българките отстъпиха на Белгия с 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) в Токио.

В първия гейм белгийките взеха задатък от 14:4 и предрешиха изхода на частта, която взеха с 25:19.

Вторият гейм беше най-оспорван. В началото Белгия поведе с 4:1, само че България изравни за 8:8, а по-късно " лъвиците " имаха на няколко пъти преднина от две точки, само че не я задържаха. Първият геймбол в частта бе за България – 24:23. След това обаче Белгия направи три следващи точки и поведе с 2:0.

В третия гейм българките поведоха със 7:2, само че не задържаха дълго разликата. Съперничките изравниха резултата при 12:12, а по-късно Белгия поведе с 19:15 и действително всичко завърши.

Следващият мач на България е на следващия ден против новия европейски първенец Турция от 7 часа сутринта българско време.