Женският национален отбор на България по волейбол отстъпи пред тима

...

Волейболистките паднаха и от САЩ

Женският народен тим на България по волейбол отстъпи пред отбора на Съединени американски щати с 0:3 гейма (-15, -17, -17) във втория си мач от третата седмица на Лигата на нациите в Сувон, Корея. Нашите започнаха в състав: Мария Йорданова, Радостина Маринова, Борислава Съйкова, Мира Тодорова, Петя Баракова, Елена Бечева и либеро Мария Пашкулева. Като запаси влязоха Мария Кривошийска, Полина Нейкова, Симона Николова, Галина Карабашева, Моника Кръстева и Мерелин Николова.
Българките започнаха обезпокоеното и отстъпваха с 2:11 и 8:21, само че съумяха да понижат изоставането до 15:25.
Във втората част те даже поведоха със 7:3, само че бяха небрежно застигнати при 8:8, а американките завоюваха с 25:17.
В третия гейм " лъвиците " започнаха с 0:3, само че направиха впечатляващ поврат до 12:9. След серия от 7:1 Съединени американски щати победиха с 25:17.
Джордан Томпсън бе най-резултатна в мача с 16 т. От нашите Мария Йорданова означи 10 т., а по 6 записаха Елена Бечева и Мира Тодорова.
Съединени американски щати са отпред с 24 т. и 9 победи. България остава 14-а с 2 победи, 8 загуби и 8 т., само че пред Хърватия (2 победи, 6 т.) и Корея (0 т.), която обаче не е в групата на " чалъндж " тимовете като трета мощ в Азия. Днес нашите играят с Полша, която е втора в класирането.
Източник: duma.bg