Жена си върна говора в резултат на първата във Франция

...
Жена си върна говора в резултат на първата във Франция
Коментари Харесай

Жена си върна говора след първата трансплантация на ларинкс

Жена си върна говора вследствие на първата във Франция трансплантация на ларинкс, оповестява Българска телеграфна агенция. 

" Чувствам се необичайно да приказвам още веднъж ", споделя пациентката, която е претърпяла първата трансплантация на ларинкс в страната. Тя беше показана в понеделник в Лион от медицинския екип, който се надява в близко бъдеще да може да повтори този " героизъм " и в международен мащаб.

Жената е показана единствено с първо име Карин, на 49 години. Тя е дишала посредством трахеостома в продължение на към двадесет години, без да може да приказва, поради затруднения след направена й интубация през 1996 година

Няколко дни след трансплантацията, осъществена на 2 и 3 септември, пациентката съумяла да каже няколко думи. Оттогава дамата е на рехабилитация на гласните струни, гълтането и дишането с вярата да възвърне трайно способността си да приказва.
 
Имуносупресивното лекуване е засилено след появяването на признаци за отменяне на органа, само че на 26 октомври се е прибрала вкъщи в Южна Франция. Поради това тя не можа да взе участие в представянето на интервенцията в понеделник, само че изясни документално, че се е присъединила непринудено, " с цел да се върне към естествен живот ".
 

" Дъщерите ми в никакъв случай не са ме чували да приказвам ", написа тя и твърди, че е въоръжена със " храброст " и " самообладание ", с цел да се оправи с болката.

След като е открит подобаващ донор на 1 септември и фамилията на Карин дава единодушието, интервенцията стартира. Тя продължава общо 27 часа - към 10 часа за вземането на ларинкса от донора и 17 часа за трансплантацията.

Дванадесет хирурзи и към петдесет чиновници от Университетската болница в Лион вземат присъединяване в тази първа интервенция под управлението на проф. Филип Сирюз и неговия сътрудник проф. Лионел Баде от болничното заведение " Едуар Ерио ".
    
Екипът е " горделив " от този " героизъм ", само че остава внимателен. " Пациентката е тази, която ще каже дали това е триумф ", споделя проф. Сирюз, като отбелязва, че ще са нужни сред 12 и 18 месеца, с цел да възвърне двигателния надзор над ларинкса.
    
В здравната литература са регистрирани две трансплантации на ларинкс - в Калифорния през 2010 година и в Полша през 2015 година Тези интервенции не са предпочитани, защото нефункциониращ ларинкс е мощно инвалидизиращ, само че не е животозастрашаващ, отбелязва Агенция Франс Прес.

Последвайте канала на
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР