Благороден жест: Жена от Нови пазар върна изгубени 200 евро
Жена на 40 години от Нови пазар откри парична сума и я съобщи в полицейското ръководство в града, оповестиха от пресцентъра на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи в Шумен.
На 3 март вечерта, към 23:00 часа, Мария Александрова отишла до автомат за медикаменти в централната част на града. Слизайки от автомобила си забелязала на тротоара 200 евро, след което е предала парите в полицейското ръководство в града с протокол.
Служителите на реда изгледали няколко записа от камери в региона и открил, че малко преди този момент на автомата за медикаменти е бил мъж с лек автомобил, който е разпознат от кварталния му служител на реда Георги Георгиев. Той и сътрудника му Себайдин Исмаил през вчерашния ден се свързали с мъжа и го поканили в комфортно за него време за диалог. След като се срещнали с 40-годишния гражданин на Нови пазар, го попитали дали е изгубил нещо в околните дни. Той им споделил, че на 3 март вечерта е теглил пари от банкомат, купувал медикаменти и като се прибрал открил, че му липсват 200 евро.
Паричната сума, открита от Мария Александрова, е върната на мъжа, който благодарил за човешката постъпка на своята съгражданка, допълниха от пресцентъра на полицията в Шумен.
На 3 март вечерта, към 23:00 часа, Мария Александрова отишла до автомат за медикаменти в централната част на града. Слизайки от автомобила си забелязала на тротоара 200 евро, след което е предала парите в полицейското ръководство в града с протокол.
Служителите на реда изгледали няколко записа от камери в региона и открил, че малко преди този момент на автомата за медикаменти е бил мъж с лек автомобил, който е разпознат от кварталния му служител на реда Георги Георгиев. Той и сътрудника му Себайдин Исмаил през вчерашния ден се свързали с мъжа и го поканили в комфортно за него време за диалог. След като се срещнали с 40-годишния гражданин на Нови пазар, го попитали дали е изгубил нещо в околните дни. Той им споделил, че на 3 март вечерта е теглил пари от банкомат, купувал медикаменти и като се прибрал открил, че му липсват 200 евро.
Паричната сума, открита от Мария Александрова, е върната на мъжа, който благодарил за човешката постъпка на своята съгражданка, допълниха от пресцентъра на полицията в Шумен.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




