Жътвата на ечемика в област Добрич е приключила на около

...
Жътвата на ечемика в област Добрич е приключила на около
Коментари Харесай

Около 70 на сто от ечемика в област Добрич е прибран, показват данни на Министерството на земеделието и храните

Жътвата на ечемика в област Добрич е завършила на към 70 %, демонстрират оперативни данни на Министерството на земеделието и храните, предоставени в отговор на питане на Българска телеграфна агенция.

Към момента са реколтирани 165 800 декара с ечемик от общо 248 160 декара засети площи. Средният рандеман е 652 кг от декар.

При пшеницата са ожънати 15 500 декара от общо 1 292 950 декара. По оперативни данни междинният рандеман все още е 680 кг от декар.

При маслодайната рапица са реколтирани 520 декара за фураж. Прибирането на рапицата за зърно към момента не е почнало, демонстрират още данните на Министерството на земеделието и храните.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР